Salač skončil po pádu v Austinu v nemocnici. Závod plný zmatků byl dvakrát přerušen

Salač skončil po pádu v Austinu v nemocnici. Závod plný zmatků byl dvakrát přerušen; Zdroj foto: CarXpert Prüstel GP

Po startu ze sedmého místa Salač mírně ztratil a dokonce vypadl z první desítky. V Austinu však nenastala kvůli ranní výměně zničeného motoru za starší kus  tradiční cesta výsledkovou listinu vzhůru, naopak český jezdec klesl až na 15. příčku.

Definitivní konec nadějí přišel 11 kol před koncem původně plánované délky Velké ceny kdy jezdec týmu CarXpert PrüstelGP spadl. Protože zůstal ležet na trati, byl závod přerušen. I když byl pak transportován na nosítkách, Salač zůstal při vědomí. Poté byl vrtulníkem převezen do nemocnice na další vyšetření.

Po restartu – samozřejmě už bez českého zástupce – došlo v druhém kole zkrácené jízdy k hromadnému pádu a znovu byla vyvěšena červená vlajka. Účastníci tohoto karambolu vstali a bez viditelných zranění se vrátili do boxů.

Zmatky neskočily ani pak, nakonec platily výsledky po prvním přerušení Grand Prix. Vítězem se tak stal Španěl Izan Guevara, který tak oslavil první triumf v MS. Přitom ten samý jezdec ještě pár minut předtím málem rozkopal boxy, protože po restartu mu přestala jet motorka.

Druhý skončil Ital Dennis Foggia, třetí byl Brit John McPhee. Průběžné pořadí MS vede v neděli osmý Acosta o 30 bodů před Foggiou.

V kategorii Moto2 se výrazně zdramatizovala situace v boji o titul. Lídr seriálu Remy Gardner spadl a jeho vyzyvatel Raul Fernanndez zvítězil. Výrazný náskok Australana se tak tři Velké ceny před koncem scvrkl na pouhých 9 bodů.

Aktualizujeme…

Velká cena Ameriky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Austinu:

Moto3: 1. Guevara (Šp./GASGAS) 15:57,747, 2. Foggia (It./Honda) -0,385, 3. McPhee (Brit./Honda) -0,499, 4. Masiá (Šp./KTM) -0,706, 5. Öncü (Tur./KTM) -1,266, 6. Alcoba (Šp./Honda) -1,271, …Salač (ČR/KTM) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 15 z 18 závodů): 1. Acosta (Šp./KTM) 218, 2. Foggia 188, 3. García (Šp./GASGAS) 168, 4. Fenati (It./Husqvarna) 138, 5. Masiá 135, 6. D. Binder (JAR/Honda) 123, …17. Salač 46.

19:35 Moto2,

21:00 MotoGP.

You May Also Like