Hradec Králové otočil duel na Spartě, Třinec je po obratu proti Zlínu v čele

Hradec Králové otočil duel na Spartě, Třinec je po obratu proti Zlínu v čele; Zdroj foto: ČTK

Za Spartu nastoupil sedmnáctiletý obránce Nino Tomov, který se stal prvním Bulharem v české extralize. Mountfieldu chyběl nemocný kanadský útočník Chris Lalancette a do sestavy se zařadil dvaadvacetiletý Martin Štohanzl, jenž si stejně jako na druhé straně Tomov odbyl v nejvyšší soutěži premiéru.

Sparta se ujala vedení už po půl minutě hry, kdy obránce Pavelka našel ideálně kapitána Řepíka, který doklepl puk do odkryté branky. Neužil, který dostal v brankovišti Sparty přednost před jedničkou Salákem, si poradil s Jerglovou střelou z otočky z mezikruží. Nebezpečnější ale byli domácí a v 16. minutě vteřinu po vypršení Orsavova trestu překonal Lukeše nadvakrát z dorážky Horák.

Ve 23. minutě přečíslení Sparty tří na jednoho přerušil faulem na Poláška Perret a Hradec Králové se ubránil i v následném oslabení nejdříve ve třech proti čtyřem a pak ve čtyřech proti pěti. Před polovinou utkání měl možnost na vyrovnání Orsava, ale minul. Ve 32. minutě vyřešil Řepík individuálně přečíslení dvou na jednoho a Lukešovi pomohla pravá tyč. Tu trefil i na druhé straně Koukal, což si sudí oveřili u videorozhodčího.

Další příležitost domácích měl z brejku Chlapík. Mountfield potom nevyřešil dobře přečíslení tři na jednoho, když na Perretovu přihrávku nedosáhl Jergl. Hosté snížili 27 sekund před koncem druhé třetiny, kdy se při Dvořákově trestu trefil z levého kruhu přes stínícího Smoleňáka Kevin Klíma.

Vrátil Pražanům dvoubrankový náskok mohl po přečíslení Doležal. Mountfield se ale tlačil za vyrovnání a v 52. minutě prostřelil Neužila Jergl. Za tři minuty mohl Spartě vrátit náskok Řepík, jehož fauloval v úniku Cingel, ale kapitán Pražanů nařízené trestné střílení neproměnil. V prodloužení byl nebezpečnější Hradec Králové a v nájezdech se z jeho strany prosadili Lev, Kevin Klíma a McCormack, zatímco Lukeš neinkasoval.

Vary a Plzeň nezaváhaly

Mladá Boleslav porazila v neděli Karlovy Vary 3:1 a uspěla v pátém domácím zápase za sebou. Energie si naopak ve čtvrtém utkání na ledě soupeřů v řadě připsala třetí porážku.

Plzeňští hokejisté porazili Liberec 3:1 a připsali si poprvé v sezoně třetí výhru za sebou. Trápící se hosté sice na západě Čech vedli, ale domácí rychle srovnali a na trefy Davida Jiříčka a Martina Langa v dalším průběhu už Bílí Tygři nedokázali odpovědět. Liberec si tak připsal šestou porážku v řadě.

Třinec otočil duel s posledním Zlínem

Třince přehrál na svém ledě Zlín 2:1 a udržel se v čele soutěže. Úřadující mistr prohrával s posledním týmem po první třetině gólem Zdeňka Okála, ale v polovině utkání vyrovnal Ondřej Kovařčík a ve 42. minutě rozhodl Erik Hrňa. Hosté nebodovali ani v druhém utkání od rezignace trenéra Roberta Svobody a prohráli deváté z deseti odehraných zápasů sezony.

Litvínov dnes vyhrál v Českých Budějovicích 3:0 a ukončil sérii sedmi porážek. Čistým kontem se pod jejich vítězství podepsal brankář Denis Godla, o góly se postarali Viktor Hübl, Patrik Zdráhal a Richard Jarůšek. Jihočeši tak nenavázali na předešlé dvě výhry.

Vítkovice vyhrály v Brně, Pardubice porazily Kladno

Vítkovice vyhrály na ledě Komety Brno 2:1 a potřetí v sezoně naplno bodovali. O úspěchu hostů, kteří dosud hráli všechny utkání na kluzištích soupeřů, rozhodl v 50. minutě útočník Petr Fridrich.

Pardubice porazily Kladno 4:3 po samostatných nájezdech. Rytíři brzy vedli, ale pak museli dvakrát dotahovat. O třetím vítězství Dynama za sebou rozhodl útočník Anthony Camara, jenž se gólově prosadil i v průběhu základní hrací doby.

11. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha – Mountfield Hradec Králové 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Řepík (T. Pavelka, E. Thorell), 16. R. Horák (M. Jandus, Řepík) – 40. Kevin Klíma (McCormack, Orsava), 52. Jergl (Kevin Klíma), rozhodující sam. nájezd Lev. Rozhodčí: R. Svoboda, Obadal – Pešek, Ganger. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 5875.

Sestavy:

Sparta: Neužil – Polášek, T. Pavelka, Jurčina, Mikliš, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Tomov – Řepík, R. Horák, E. Thorell – Chlapík, Sobotka, Z. Doležal – M. Forman, D. Kaše, Buchtele – Zikmund, D. Vitouch, Prymula. Trenér: Jandač.

Hradec Králové: Š. Lukeš – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Kalina, Jank – Smoleňák, Cingel, Orsava – Oksanen, Koukal, Lev – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Lamper, Štohanzl, Pilař. Trenér: T. Martinec.

BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branka a nahrávky: 39. Bičevskis (Eberle, Dufek), 44. Kotala (Kelemen, Pýcha), 45. P. Kousal (Lunter, O. Najman) – 49. Redlich (Plutnar, Parkkonen). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 2621.

Sestavy:

Mladá Boleslav: J. Růžička – Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Bernad, Moravec – D. Šťastný, Fořt, Kelemen – P. Kousal, O. Najman, Lunter – Dufek, Claireaux, Kotala – J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenéři: Rulík a Patera.

Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, Hanousek, Havlín, Rohan – Flek, Hladonik, T. Rachůnek – Beránek, Kulich, Průžek – Kohout, Kracík, Koblasa – Vondráček, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.

HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Dzierkals (Mertl, Blomstrand), 31. Jiříček (Graňák, Bulíř), 42. M. Lang – 13. A. Najman (Faško-Rudáš, Klepiš). Rozhodčí: Hradil, Horák – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 3098.

Sestavy:

Plzeň: M. Svoboda – Čerešňák, L. Kaňák, Jiříček, Graňák, J. Kindl, Kvasnička, V. Lang – Schleiss, Kodýtek, Kantner – M. Lang, Mertl, Dzierkals – Bulíř, G. Thorell, Blomstrand – Kuťák, F. Přikryl, Malát. Trenéři: Baďouček a Říha.

Liberec: J. Pavelka – Melancon, Šmíd, Rosandič, Vitásek, M. Ivan, Derner – Ordoš, Filippi, Birner – Zachar, Gríger, J. Vlach – Faško-Rudáš, Klepiš, A. Najman – J. Šír, P. Jelínek, Rychlovský. Trenér: Augusta.

HC Oceláři Třinec – PSG Berani Zlín 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. O. Kovařčík (Zahradníček, M. Kovařčík), 42. Hrňa (Dravecký, Jaroměřský) – 17. Okál (Vopelka, Hejcman). Rozhodčí: Kika, Mrkva – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 3:4. Bez využiti: Diváci: 3467.

Sestavy:

Třinec: Mazanec – Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, Zahradníček, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, O. Šedivý – Kofroň, Miloš Roman, Hrehorčák – Dravecký. Trenér: Varaďa.

Zlín: Kašík – P. Trška, M. Novotný, O. Němec, Matyáš Hamrlík, Gazda, Žižka, Dluhoš – Kubiš, Honejsek, T. Mikúš – Vopelka, Hejcman, Okál – Flynn, A. Zbořil, Köhler – Šlahař, P. Sedláček, Veselý. Trenér: Martin Hamrlík.

Motor České Budějovice – HC Verva Litvínov 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. V. Hübl (Pospíšil, F. Lukeš), 57. Zdráhal (Estephan), 59. Jarůšek. Rozhodčí: Šír, Micka – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 5639.

Sestavy:

České Budějovice: Hrachovina – Percy, Štich, Šenkeřík, Piskáček, Vráblík, Štencel, Bindulis – Gulaš, Pech, J. Ondráček – Valský, M. Hanzl, Abdul – Karabáček, D. Voženílek, Venkrbec – Holec, Toman, M. Beránek. Trenér: Modrý.

Litvínov: Godla – Irving, Hrbas, Stříteský, Balinskis, Demel, D. Kolář – Jarůšek, Gerhát, P. Straka – P. Zdráhal, Estephan, A. Kudrna – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil– M. Havelka, Jícha, L. Stehlík. Trenér: Országh.

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 44. Haščák (P. Holík, Roth) – 29. J. Hruška (L. Krenželok, Roberts Bukarts), 50. Fridrich (Kalus, Plášil). Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 5897.

Sestavy:

Brno: M. Tomek – Bartejs, Roth, Kučeřík, Holland, Gulaši, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Horký, Krištof, Vincour – Haščák, Kollár, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Magee – Šoustal. Trenér: Kalous.

Vítkovice: Stezka – Plášil, R. Polák, Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář – L. Krenželok, Marosz, Roberts Bukarts – Afanasjev, J. Hruška, Svačina – Bondra, Flick, Kalus – Dej, Chlán, Fridrich. Trenér: Holaň.

HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Blümel (Paulovič, Poulíček), 13. Říčka (J. Mikuš), 25. Camara (Cienciala, Košťálek), rozhodující sam. nájezd Camara – 5. J. Suchánek (Plekanec, Hlava), 21. Hlava, 51. M. Filip (M. Beran). Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 9680.

Sestavy:

Pardubice: Klouček – Nakládal, J. Mikuš, Košťálek, Robertson, Hrádek, J. Kolář, Vála – Blümel, Poulíček, Paulovič – Cienciala, A. Musil, Říčka – Camara, R. Kousal, Hecl – O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenér: R. Král.

Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, J. Suchánek, Donaghey, Baránek, Wood – Jágr, Plekanec, Hlava – Strnad, Kubík, Dvořáček – Melka, M. Filip, Račuk – M. Beran, Pitule, Kristo. Trenér: D. Čermák.