Tah Rezkem vyšel Jarošíkovi jen napůl, Bohemians doma srazili Sigmu

Tah Rezkem vyšel Jarošíkovi jen napůl, Bohemians doma srazili Sigmu; Zdroj foto: ČTK

Jarošíkovi premiéra nevyšla

Fotbalisté Slovácka porazili Teplice 3:2. Svěřenci kouče Martina Svědíka zvítězily v lize ve čtvrtém z posledních pěti duelů a v neúplné tabulce se posunuli na třetí místo. Trenérskou premiéru v nejvyšší soutěži si na hostující lavičce odbyl Jiří Jarošík, který v úterý nahradil odvolaného Radima Kučeru. Navzdory tomu Severočeši nevyhráli šestý ligový zápas po sobě a zůstali na předposlední 15. pozici.

Skóre otevřel po čtvrt hodině hry hostující veterán Jan Rezek, kterého Jarošík povolal z teplického „béčka“, domácí však v rozmezí 40. a 61. minuty duel otočili dvěma brankami obránce Petra Reinberka a trefou Václava Jurečky. Snížení obstaral střídající Ladislav Kodad.

Jarošík udělal v sestavě oproti předchozímu zápasu jen jednu změnu, ale hodně překvapivou. Do základu nasadil devětatřicetiletého Rezka, který se v létě vrátil z Příbrami do Teplic, kde působí jako asistent trenéra u dorostu a hraje za B-tým v ČFL.

Nečekaný tah se vyplatil. Teplice přežily ve třetí minutě velkou šanci Petržely a následný drtivý tlak a udeřily z prvního brejku. Laňkův centr zprava propadl až k volnému Rezkovi, který neměl problém dát svůj 49. ligový gól.

Slovácko nečekaný vývoj zaskočil. Dlouho marně hledalo cestu do šestnáctky soupeře, sražená střela Petržely se neujala. Vyrovnání přišlo ve 40. minutě po hlavičce Reinberka, který si nikým nehlídán naskočil na zadní tyči na Kalabiškův centr.

Domácí gól probudil a krátce po přestávce přidali druhý. Na konci krásné kombinace po levé straně byl Jurečka, který zblízka prostřelil Čtvrtečku a zaznamenal svůj pátý gól v ligové sezoně. Mezi nejlepšími střelci mu patří sdílená druhá příčka.

Slovácko svůj tlak ještě vystupňovalo, blízko třetí trefě byl opět Jurečka a také Holzer. Roli střelce na sebe vzal znovu Reinberk, jenž táhlou střelou z 25 metrů potřetí rozvlnil síť za Čtvrtečkou.

Naději hostů vykřesal v 73. minutě Kodad, který zužitkoval rychlý brejk. V závěru utkání ale měli více sil domácí hráči a své vítězství si i přes snahu Severočechů uhlídali.Tým z Uherského Hradiště doma naplno bodoval i v pátém duelu ligové sezony.

Klokani nečekaně srazili Sigmu

Pražané rozhodli duel se Sigmou Olomouc už v úvodním dějství, kdy se mezi 23. a 25. minutou trefili Daniel Köstl a Jan Chramosta. „Klokani“ zvítězili po dvou ligových porážkách, naopak Hanáci nebodovali poprvé po sedmi kolech. Bohemians ztrácí na Sigmu v neúplné tabulce už jen bod, Olomoučtí ale mají k dobru odložené utkání.

Olomouc v úvodu více držela míč, ale mnohem nebezpečnější byli Bohemians. V 10. minutě Květovu technickou střelu tečoval brankář Macík na tyč, poté v dobré šanci minul Chramosta. V polovině první půle domácí otevřeli skóre. Odražený míč poslal s pomocí tyče do sítě stoper Köstl a ve 54. ligovém utkání kariéry oslavil svůj premiérový gól.

V 25. minutě „Klokani“ zvýšili. Po Květově přihrávce se prosadil ranou ze strany na zadní tyč Chramosta, který skóroval ve třetím utkání nejvyšší soutěže za sebou. Snížit mohl těsně před pauzou Chvátal, ale trefil jen boční síť.

Olomoucký trenér Jílek stáhl po pauze hru na tři obránce a poslal na trávník Šípa s Venezuelanem Piňou, který si odbyl debut v české lize. Hanáci přidali a po hodině málem snížil Breite, jehož pokus zastavil obránce Krch.

Hosté se neprosadili ani po závaru v 75. minutě, kdy mimo jiné vypálil jeden ze dvou lídrů střelecké tabulky první ligy Hála. V 90. minutě zamířil mimo tyče domácí Ljovin a vzápětí se na opačné straně stejně vedlo i Jemelkovi. Bohemians doma v lize s Olomoucí potřetí za sebou bodovali. Sigma nevyhrála čtvrté kolo po sobě.

Pardubice popáté v řadě nevyhrály

České Budějovice v sobotu porazily Pardubice 3:1. Hosté sice po zásahu Martina Šejvla vedli, Jihočeši však otočili skóre, když se trefili Mick van Buren, Jakub Hora a Fortune Bassey. Dynamo vyhrálo druhé kolo po sobě a Východočechy zdolalo v nejvyšší soutěži i potřetí. Domácí poskočili v neúplné tabulce na sedmé místo. Pardubice nezvítězily v pátém ligovém duelu po sobě a zůstaly čtrnácté.

Hosté přitom začali na Střeleckém ostrově sympaticky. Ve 21. minutě se dostali do vedení, když Šejvlova střela ze zhruba 25 metrů skončila u tyče Vorlovy branky. Pro České Budějovice se tak opakoval scénář z posledního domácího duelu s Karvinou, kdy rovněž prohrávaly 0:1. Navíc Pardubice mohly jít do dvougólového náskoku, ale Jeřábek ve 24. minutě trefil břevno. A tak domácí stejně jako před týdnem ještě do poločasu vývoj otočili.

Ve 26. minutě se po Hellebrandově centru prosadil Van Buren. Pardubický brankář Boháč jeho pokus hlavou nejprve vyrazil, ale nizozemský útočník se dostal k míči znovu a nohou už skóroval. Před přestávkou pak Jihočeši předvedli ukázkový protiútok. Pardubice na hranici českobudějovického pokutového území ztratily míč, k němuž se dostal Hellebrand, jenž poslal krásný pas na Basseye. Nigerijský útočník pak ideálně načasoval finální přihrávku mezi dva stopery na Horu, který prostřelil Boháče.

Dynamo po přestávce pokračovalo ve stejném průběhu jako v duelu s Karvinou, kdy vedení zvýšilo na 3:1. Tentokrát přidali svěřenci trenéra Horejše třetí zásah v 53. minutě. Po rohu neuhlídal pardubický Čelůstka nabíhajícího Basseye, jenž pohodlně hlavou skóroval. Hosté mohli v 69. minutě snížit a zachovat si naději na bodový zisk, ale Čihákovu gólovou hlavičku zlikvidoval Vorel. Čihák měl ještě jednu příležitost po rohu v 86. minutě, jenže hlavou minul.

Dynamo, které v minulé ligové sezoně zdolalo Pardubice dvakrát 2:0, doma v nejvyšší soutěži vyhrálo 3:1 podruhé za sebou. Před vlastními diváky získalo v ligovém ročníku 12 z celkových 13 bodů. Naopak Pardubice prohrály v sezoně nejvyšší soutěže i pátý venkovní duel a jako jediné tam ještě nezískaly ani bod. Naplno bodovaly v jediném z posledních jedenácti zápasů v lize.

10. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 – Sigma Olomouc 2:0 (2:0)

Branky: 23. Köstl, 25. Chramosta. Rozhodčí: Sziksay – Váňa, Hurych – Kocourek (video). ŽK: Köstl, Bederka, Vondra, Keita – Poulolo. Diváci: 3553.

Sestavy:

Bohemians: Bačkovský – Köstl, Krch, Bederka – Dostál, Ljovin, Hronek (67. Jindřišek), Květ (89. Fulnek), Vondra (81. Novák) – Necid (80. Puškáč), Chramosta (67. Keita). Trenér: Klusáček.

Olomouc: Macík – Chvátal (46. Šíp), Poulolo, Beneš, Jemelka – Matoušek (39. Růsek), Breite, González (46. Piňa), Sedlák (74. Spáčil), Hála (90. Látal) – Zifčák. Trenér: Jílek.

Dynamo České Budějovice – FK Pardubice 3:1 (2:1)

Branky: 26. Van Buren, 42. Hora, 53. Bassey – 21. Šejvl. Rozhodčí: Julínek – Hrabovský, Pochylý – Ondráš (video). ŽK: Jeřábek, Čelůstka, Solil (všichni Pardubice). Diváci: 1898.

Sestavy:

Č. Budějovice: Vorel – Sladký, Králik, Talověrov, Novák – Javorek, Hellebrand (66. Vais) – Van Buren, Hora (88. Brandner), Mršič (66. Mihálik) – Bassey (87. Škoda). Trenér: Horejš.

Pardubice: Boháč – Čihák, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek (58. Huf) – Kostka (81. Lupač), Solil (84. Vít), Tischler, Cadu (81. I Sang-hjok) – Chytil (58. Matějka). Trenér: Novotný.

1. FC Slovácko – FK Teplice 3:2 (1:1)

Branky: 40. a 61. Reinberk, 52. Jurečka – 15. Rezek, 73. Kodad. Rozhodčí: Hrubeš – Kubr, Arnošt – Adam (video). ŽK: Reinberk, Kadlec, Tomič, Navrátil – Moulis, Mazuch, Krunert. Diváci: 3520.

Sestavy:

Slovácko: Nguyen – Reinberk (75. Tomič), Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Sadílek, Havlík – Petržela (88. Cicilia), Kohút (71. Mareček), Holzer (71. Navrátil) – Jurečka. Trenér: Svědík.

Teplice: Čtvrtečka – Laňka (69. Hyčka), Mazuch, Chlumecký, Vondrášek – Knapík, Jukl (77. Krunert) – Černý (69. Kodad), Trubač, Moulis – Rezek (69. Succar). Trenér: Jarošík.