Královna Samková. Snowboardcrossařka potřetí vyhrála anketu, korunoval ji partner

Královna Samková. Snowboardcrossařka potřetí vyhrála anketu, korunoval ji partner; Zdroj foto: FIS-SKI.com

Samková ovládla hlasování se 34 body. Její trenér a kouč celé snowboardcrossové reprezentace Marek Jelínek byl vyhlášen Trenérem roku. Ledecká, která byla na MS čtvrtá ve sjezdu i superobřím slalomu a v rychlostních disciplínách brala medailová umístění ve Světovém poháru, dostala v absolutním pořadí 15 hlasů. Dvojnásobná olympijská vítězka vládla alpským lyžařkám.

Osmadvacetiletá snowboardcrossařka měla z ocenění velkou radost. „Zvlášť po takové podivné sezoně, od které jsem vlastně původně neměla žádná očekávání, protože nebylo jasné, zda se vůbec uskuteční,“ uvedla Samková v tiskové zprávě.

„Jsem moc ráda, že to nakonec všechno tak dobře dopadlo. V duchu jsem si před vyhlášením trošku říkala, že nakonec ta sezona nebyla špatná a že by to letos mohlo klapnout i na vítězství v hlavní kategorii Krále bílé stopy. V rámci Svazu lyžařů ČR je spousta skvělých sportovců, takže takové vítězství vždycky moc potěší,“ doplnila.

Dvě trofeje si odnesl dvojnásobný juniorský mistr světa Matěj Švancer, který byl po své poslední sezoně v českých barvách vyhlášen nejlepším akrobatickým lyžařem i juniorem roku.

Ve skoku na lyžích kralovala Karolína Indráčková jako první žena v historii. Mezi běžci se podruhé za sebou radovala Kateřina Razýmová, sdruženářem roku se stal Ondřej Pažout a v travním lyžování vyhrál Martin Barták.

Výsledky ankety se stejně jako loni vyhlašovaly prostřednictvím filmu. Nového člena Síně slávy Emericha Ratha v něm ztvárnil Marek Adamczyk. Ten si roli všestranného sportovce a přímého účastníka tragických událostí během závodu v roce 1913, při kterém zemřeli Bohumil Hanč a Václav Vrbata, zahrál také v připravovaném snímku Poslední závod.

Herec, který je partnerem Samkové, předával vítězce korunku. Uprostřed natáčení jí přišla pogratulovat také sestra Jana, řada přátel a blízkých.

„To překvapení bylo krásné, fakt jsem nic nevěděla. Když mi Marek předával korunku, tak to bylo zvláštní, ale moc hezké. Mělo to kouzlo, bylo to dobře vymyšlené. Navíc že se tady setká tolik mých kamarádů, bylo prostě skvělé. Byla jsem z toho nadšená,“ uvedla Samková.

You May Also Like