Fotbalisté Slavie vstoupí do poháru ve Velvarech, Sparta na hřišti Líšně

Fotbalisté Slavie vstoupí do poháru ve Velvarech, Sparta na hřišti Líšně; Zdroj foto: ČTK

Finalista uplynulého ročníku Plzeň přivítá ve 3. kole druholigovou Příbram a další ze spolufavoritů Sparta se představí na půdě rovněž druholigové Líšně. Rozhodl o tom dnešní los v sídle FAČR na Strahově.

Ve 3. kole vstoupí do MOL Cupu pětice elitních klubů, která se představila v kvalifikaci evropských pohárů. Vedle Slavie, Plzně a Sparty zasáhnou do hry také Jablonec a Slovácko. Severočeši nastoupí na hřišti třetiligových Přepeří, tým z Uherského Hradiště pak ve Zbuzanech, hrajících rovněž třetí nejvyšší soutěž.

Zbuzany v minulém kole šokovaly vítězstvím 2:1 v Liberci, po němž na lavičce Slovanu skončil trenér Pavel Hoftych. Další prvoligové celky úvodní zápasy domácího poháru zvládly.

Ve 3. kole se z týmů hrajících nejvyšší soutěž představí doma pouze Plzeň v souboji s Příbramí a Karviná, která přivítá rovněž druholigovou Chrudim. Zbylá čtrnáctka prvoligistů nastoupí venku.

Úředním hracím termínem 3. kola je středa 22. září. Tři z posledních čtyř ročníků MOL Cupu ovládl úřadující ligový mistr Slavia, v sezoně 2019/20 zvítězila Sparta.

Los 3. kola českého fotbalového poháru MOL Cupu (oficiální termín středa 22. září):

Velvary – Slavia Praha, Líšeň – Sparta Praha, Vltavín – Ostrava, Zápy – Hradec Králové, Zbuzany – Slovácko, Přepeře – Jablonec, Vlašim – Olomouc, Dukla Praha – České Budějovice, Jihlava – Pardubice, Velké Meziříčí/Opava – Mladá Boleslav, Třinec – Teplice, Varnsdorf – Brno, Prostějov – Bohemians Praha 1905, Karviná – Chrudim, Vyškov – Zlín, Plzeň – Příbram.

You May Also Like