Sidorovová jako třetí tyčkařka v historii překonala pětimetrovou hranici

Sidorovová jako třetí tyčkařka v historii překonala pětimetrovou hranici; Zdroj foto: Reuters

Osobní rekord si vylepšila o šest centimetrů a připojila se ke světové rekordmance Jeleně Isinbajevové (506) a Američance Sandi Morrisové (500), které se jako jediné do dneška přes magickou hranici dostaly.

Úřadující mistryně světa a stříbrná olympijská medailistka z Tokia záhy přišla o velkou soupeřku, protože olympijská šampionka Katie Nageotteová nezvládla svou základní výšku 457 centimetrů. Naopak Sidorovová skákala napoprvé a na 491 centimetrech rozhodla o svém triumfu před vítězkou posledních čtyř ročníků Diamantové ligy Katerinou Stefanídiovou z Řecka.

Pak si Sidorovová rovněž bez zaváhání vylepšila osobní maximum na 496 a nechala si nastavit na stojany ještě o pět centimetrů více. Na třetí pokus překonala laťku i tentokrát a zařadila se do exkluzivního klubu pětimetrových tyčkařek.

Mimořádně těsný byl boj čtvrtkařů o diamantovou trofej. Američan Michael Cherry a Kirani James z Grenady se vrhli do cíle po hlavě a fotofiniš nakonec o setinu přisoudil vítězství Cherrymu (44,41). Ten tak má jistý start na mistrovství světa 2022 a nebude muset absolvovat ošemetnou americkou kvalifikaci.

Na Letzigrundu se dnes bude závodit také v oštěpu, kde budou házet české naděje Jakub Vadlejch, Nikola Ogrodníková a Barbora Špotáková. Společná soutěž mužů a žen začne ve 20:22.

You May Also Like