Dominantní Sabalenková byla nad její síly. Krejčíková na US Open končí ve čtvrtfinále; Zdroj foto: Reuters

Vítězka Roland Garros Krejčíková neztratila v předchozích čtyřech zápasech ani set. Díky účasti mezi osmičkou v New Yorku by se v žebříčku mohla posunout na sedmé místo.

Od začátku byla Krejčíková, která dohrála osmifinále vyčerpáním v mrákotách, pod tlakem Sabalenkové. V prvním setu si ani jednou neudržela servis, což se jí povedlo až v desáté hře utkání a za stavu 0:2 ve druhé sadě. Soupeřce v duelu bez dramatičtějších výměn už podání vzít nedokázala a po čisté hře Bělorusky zápas za hodinu a pětadvacet minut prohrála.

Ve středu bude hrát o postup do semifinále Karolína Plíšková. Turnajová čtyřka se střetne se sedmnáctou nasazenou Marií Sakkariovou z Řecka.