Pastrňák se prosadil i v hokejbalové extralize. Jeho dělovka ale porážce nezabránila

V sobotu odpoledne byl čtyřmi zápasy rozehrán nový ročník hokejbalové extraligy. A Karviná v duelu s Kert Park Praha představila nečekanou posilu, kanonýra hokejové NHL Davida Pastrňáka. Ani jeho branka ale nezabránila porážce 2:5 na půdě úřadujícího mistra.

Elitní hokejový kanonýr do zápasu, který se hrál na pražských Lužinách, nastoupil se svým typickým číslem 88 ve druhé formaci, kde hrál po boku svého kamaráda Martina Paly.

V průběhu utkání se Pastrňák nakonec dokázal prosadit jedenkrát. Ve 42. minutě se prosadil tvrdou ranou v přesilové hře a snížením stavu na 1:5 vykřesal pro Karvinou ještě alespoň jiskřičku naděje.

Tu ještě rozfoukala další branka slezského týmu, ale protože další gól už nepadl, zápas skončil výsledkem 5:2 pro favorizované Pražany. Ti v minulé sezoně už počtvrté ovládli tuzemskou extraligu. 

Pastrňákovo jméno na soupisce Karviné není tak velkým překvapením, jak by se mohlo zdát. Pětadvacetiletý havířovský rodák má za sebou v hokejbale bohatou mládežnickou kariéru. S regionálními výběry slavil zisk několika medailí, úspěchů sbíral i na klubové úrovni.

A na hokejbal nezanevřel ani ve chvíli, kdy se z něj v zámořské NHL stala hokejové superstar. Po skončení sezony se účastní různých hokejbalových zápasů, včetně dobročinných, naposledy se takto představil na turnaji minulý rok v červnu. 

You May Also Like