Převýšení 100 000 metrů v nohách, tři Everesty zbývají. Češi finišují extrémní výzvu

Převýšení 100 000 metrů v nohách, tři Everesty zbývají. Češi finišují extrémní výzvu; Zdroj foto: Pavel Paloncý

„Inspirovali jsme se výzvou tzv. everestingu, při kterém na vybraném kopci nastoupáte výšku Mt. Everestu, tedy 8848 metrů tak, že opakovaně jezdíte na kole nahoru a dolů, dokud nevystoupáte až na vrchol. My jsme se rozhodli jít ještě dál, pomyslně takhle vystoupit na všech 14 osmitisícovek. Tedy přes 120 tisíc metrů převýšení a přes 3000 kilometrů. A to vše za šest týdnů,“ popisuje extrémně náročný projekt Paloncý. 

V tuto chvíli se Paloncý s Marvanovou nacházejí v Bormiu a mají za sebou jedenáct „himálajských“ vrcholů, což dělá přibližně 100 tisíc nastoupaných výškových metrů. Zbývají jim tedy poslední tři „everestingy“.

Současně také vrcholí jejich dobročinná sbírka, při které vybírají peníze na pomoc nemocným dětem.

„Lidé, kteří obdivují naše výkony, nám mohou projevit podporu tím, že skrze nás podpoří děti, které na rozdíl od nás musí bojovat každý den. Pro tento projekt jsme se spojili s organizacemi Dobrý Anděl, Pink Bubble, Nadace Via a klinikou AXON. Společně chceme vybrat 250 tisíc korun a podpořit pět silných příběhů. Při spuštění sbírky i my začneme – nasedneme na kola a vyrazíme vzhůru,“ uvedl na startu projektu Paloncý. 

Přispět na jejich charitativní projekt můžete zde, ve fotogalerii si pak můžete prohlédnout snímky, které akci dokumentují. 

You May Also Like