Islanders vyřadili Boston, Krejčí je druhý nejlepší český nahrávač v historii

Hokejisté New York Islanders v šestém zápase série druhého kola bojů o Stanleyův pohár porazili Boston 6:2 a postoupili mezi nejlepší čtyři týmy NHL. Na oba góly Bostonu nahrál český útočník David Krejčí a v historických tabulkách vyřazovacích bojů se mezi českými nahrávači osamostatnil na druhém místě.

Pětatřicetiletý Krejčí bodoval podeváté v letošním play off (2+7) a s dvaaosmdesáti gólovými asistencemi ve 156 zápasech se posunul o dvě přesné nahrávky před Patrika Eliáše.

V historické tabulce produktivity českých hráčů ve Stanley Cupu je Krejčí se 124 body druhý o jeden zápis právě za legendárním útočníkem New Jersey Devils. Nejproduktivnějším Čechem v play off je Jaromír Jágr, který si ve dvě stě osmi zápasech vyřazovacích bojů připsal 201 bodů.

V šesté bitvě proti Islanders Krejčí poprvé bodoval v 18. minutě, kdy po jeho souhře s Davidem Pastrňákem využil přesilovou hru Brad Marchand a srovnal na 1:1. Druhou asistenci si Krejčí schoval do třetí části. Ve 46. minutě za stavu 1:4 převzal puk u pravého mantinelu, počkal si na Marchandův pohyb před brankou Islanders a přesnou nahrávkou vyzval kanadského útočníka k druhé brance v zápase.

Více Bruins nestihli, v závěru ještě dvakrát inkasovali při risku bez brankáře a podruhé za sebou nepřešli přes druhé kolo play off.

You May Also Like