Výkonný výbor poprvé pod Fouskem navrhl Příhodu jako šéfa komise rozhodčích

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR (FAČR) na svém úvodním jednání v novém složení po volbách a poprvé pod vedením předsedy Petra Fouska navrhl Radka Příhodu jako kandidáta na předsedu komise rozhodčích. Schválit jej musí ještě ligový výbor Ligové fotbalové asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže.

„Radek Příhoda byl už před volbami nominant nejen můj, ale i dalších kandidátů. Je to osobnost, rozhodčí s obrovskými zkušenostmi, nejen na tuzemské, ale i zahraniční scéně. Dlouho byl na listině FIFA. Má pro tu funkci předpoklady. Očekávám, že ligový výbor tuto nominaci schválí a budeme ji moci definitivně potvrdit,“ řekl na tiskové konferenci Fousek. Pokud bude LFA s návrhem souhlasit, Příhodovo jmenování poté schválí 30. června výkonný výbor.

Příhoda v české nejvyšší soutěži působil do roku 2018 a odpískal v ní 237 utkání. V letech 2008 až 2018 byl na listině FIFA. „Pochopitelně jsem s panem Příhodou jednal, nikdy bych nemohl předložit návrh výkonnému výboru bez jeho souhlasu. Pan Příhoda bude osobně pozván na výkonný výbor, aby mohl předestřít svou vizi, plány. Já sdílím jeho představu,“ uvedl Fousek.

„Když použiju příměr mužstva, tak trenér si vybírá svůj realizační tým. To znamená, že předseda si vybírá svou komisi. Pochopitelně budeme respektovat to, že ze smlouvy mezi FAČR a LFA má Ligová fotbalová asociace místo pro jednoho svého nominanta. Cítím, že FAČR a LFA jsou ve shodě,“ dodal Fousek, který ve čtvrtek na valné hromadě porazil v souboji o post nového předsedy FAČR Karla Poborského.

Rozhodčím od prosince dočasně šéfoval Portugalec Vítor Manuel Melo Pereira poté, co předchozí komisi pod vedením Jozefa Chovance odvolal výkonný výbor po říjnovém zatčení bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra. Někdejší vlivný funkcionář je jednou z 20 trestně stíhaných osob v kauze údajné korupce a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy, aféra se dotýká především rozhodčích.

You May Also Like