Čeští fotbalisté na závěr přípravy před Eurem udolali houževnaté Albánce

Čeští fotbalisté v posledním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy porazili v úterý večer silově hrající tým Albánie 3:1.

Domácí poslal v Praze na Letné do vedení v 18. minutě Patrik Schick, ve 42. minutě srovnal Sokol Cikalleshi, ale v polovině druhé půle rozhodl Lukáš Masopust. V 89. minutě přidal pojistku Ondřej Čelůstka. Češi tak částečně napravili porážku 0:4 z pátečního přípravného zápasu v Itálii.

Český tým zvítězil poprvé po třech zápasech. Generálku na Euro vyhrál po dvou duelech, v letech 2012 a 2016 před závěrečným turnajem utrpěl shodně porážku 1:2.

Do Eura vstoupí svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého v pondělí v Glasgow zápasem proti domácímu Skotsku. Tamtéž o čtyři dny později změří síly s Chorvatskem a základní skupinu zakončí 22. června v Londýně proti Anglii.