Krejčíková deklasovala americkou hvězdu a poprvé si zahraje čtvrtfinále grandslamu

Krejčíková deklasovala americkou hvězdu a poprvé si zahraje čtvrtfinále grandslamu; Zdroj foto: Reuters

Další soupeřkou Krejčíkové bude vítězka utkání mezi pětadvacátou nasazenou Ons Džabúrovou z Tuniska a Američankou Cori Gauffovou.

„Jsem nesmírně šťastná. Hrála jsem dobře, zápas jsem si užívala. Je zábava tady hrát. Už se těším na další,“ uvedla Krejčíková na kurtu. „Díky za podporu. Doufám, že jste se dobře bavili a přijďte i na můj další zápas,“ řekla fanouškům v ochozech.

Krejčíková podobně jako o kolo dříve proti nasazené pětce Elině Svitolinové z Ukrajiny na nic nečekala a od prvních míčů duelu se Stephensovou určovala tempo výměn. A v její hře bylo úplně vše – antuková trpělivost, liftované míče, čopy, přímé vítězné údery i zkrácení za síť. Působila sebejistě a chybovala jen výjimečně.

V prvním setu šla do brejku 2:0, další přidala na 4:1 a sadu bezpečně dopodávala. Ve druhém setu nezpomalovala. Za stavu 5:0 udělala při prvním mečbolu jednu z mála lehčích chyb. Následně čelila brejkbolu, který odvrátila přímým bodem z podání a druhý mečbol už využila vítězným forhendem. Finalistku turnaje z roku 2018 a přemožitelku Karolín Plíškové a Muchové z předešlých kol tak vyprovodila s „kanárem“.

„Sloane je velká hráčka. Sledovala jsem ji před pár lety, když hrála dobře a vyhrála grandslam (US Open 2017). Dneska to bylo těžké, ale míň jsem chybovala,“ řekla Krejčíková.

Pětadvacetiletá česká tenistka vyhrála už devět zápasů v řadě. Pětkrát uspěla minulý týden cestou za svým premiérovým singlovým titulem na okruhu WTA ve Štrasburku a v Paříži zatím přidala další čtyři výhry. Na nižším okruhu ITF zvítězila předloni patnáctkrát za sebou.

Krejčíkovou odpoledne čeká ještě čtvrtfinále smíšené čtyřhry, v které jsou první nasazenou dvojicí se Slovákem Filipem Poláškem. S Kateřinou Siniakovou stále pokračují i ve čtyřhře žen a v úterý se utkají ve čtvrtfinále se sestrami Karolínou a Kristýnou Plíškovými.

Tenisový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 34,36 milionu eur):

Muži:

Dvouhra – 4. kolo: Berrettini (9-It.) – Federer (8-Švýc.) bez boje.

Ženy:

Dvouhra – 4. kolo: Krejčíková (ČR) – Stephensová (USA) 6:2, 6:0.

Junioři:

Dvouhra – 1. kolo: Kuzuhara (2-USA) – Jurajda (ČR) 7:6 (7:2), 6:0.

You May Also Like