Sparta dotáhla přestup Hancka z Fiorentiny, zaplatí za něj přes 60 milionů korun

Fotbalová Sparta získala z Fiorentiny slovenského reprezentačního obránce Dávida Hancka, jenž dosud v klubu od roku 2019 hostoval.

Za přestup Pražané podle italských fotbalových serverů zaplatili 2,5 milionu eur (63,6 milionu korun). Druhý tým uplynulé ligové sezony na oficiálním webu uvedl, že má třiadvacetiletý Hancko na Letné smlouvu do roku 2024.

Bojnický rodák Hancko přišel do Sparty před dvěma lety na roční hostování a zařadil se mezi opory týmu. Loni v létě se pražský klub dohodl s Fiorentinou na prodloužení hostování o další rok s opcí na přestup, kterou nyní využil.

Ve Fiorentině podepsal Hancko po příchodu z Žiliny v roce 2018 pětiletý kontrakt, ale ve své premiérové a jediné sezoně v italském týmu nastoupil jen do pěti ligových zápasů.

Za Spartu odehrál Hancko 53 utkání a vstřelil deset gólů, z toho sedm v lize. Aktuálně se připravuje se slovenskou reprezentací, v níž má 14 startů, na mistrovství Evropy.

Sparta už tento týden přivedla záložníka Jakuba Peška z Liberce a dánského krajního obránce Caspera Höjera z Aarhusu. Minulou neděli také oznámila prodloužení smlouvy do roku 2024 s osmnáctiletým ofenzivním talentem Adamem Hložkem.

You May Also Like