Ogier využil problémů rivalů a na Sardinii vyhrál. Prokop skončil třináctý.

Ogier využil problémů rivalů a na Sardinii vyhrál. Prokop skončil třináctý.; Zdroj foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Ogier si 52. vítězství v MS jistil vedení celou neděli. Zato Evans v poslední měřené vložce málem „utopil“ svůj speciál. Brit totiž vjel příliš agresivně do brodu a motor pod vodou málem zhasl.

Na své nejoblíbenější soutěži v kalendáři světového šampionátu nechyběl Martin Prokop. Český jezdec, který startoval s navigátorem Zdeňkem Jůrkou, obsadil konečnou 13. pozici. Pilot Fordu byl v hodnocení WRC2 čtvrtý.

Velkou smůlu měli během Italské rallye piloti Hyundai. Podruhé za sebou musel Ott Tänak odstoupit z vedoucí příčky. Estonec ve čtvrté sobotní erzetě narazil do kamene a zlomil si zavěšení.

V té chvíli se do čela vyšvihl s pohodlným náskokem Ogier. Toho pronásledoval loňský vítěz Dani Sordo. Jenže i Španěl doplatil na překážku a utrhl kolo.

Problémy neměli zdaleka jen jezdci elitní kategorie WRC. Andreas Mikkelsen, bojující s tovární podporou ve Škodě Fabia Rally2 evo o vítězství v kategorii WRC2, šel už v pátek přes střechu.

Na rozdíl od Nora s poškozeným ochranným rámem mohli ale Tänak i Sordo další den po opravě pochroumané nápravy pokračovat, byť s obrovskou ztrátou v celkovém pořadí.

Sardinie se tak stala místem suverénního panování Toyoty, která si upevnila i vedení v hodnocení značek. Hvězdy korejské konkurence aspoň trochu minimalizovaly škody ziskem bodů v závěrečné nedělní power stage, Vyhrál ji Neuville před Tänäkem a Sordo byl pátý.

V celkovém součtu vede Ogier po třetím letošním vítězství se 106 body, Evans na něj ztrácí 11 bodů, třetí Neuville jich získal 77.

Aktualizujeme…

You May Also Like