Krejčíková se postarala o překvapení, porazila Svitolinovou. Muchová je ze hry

Krejčíková se postarala o překvapení, porazila Svitolinovou. Muchová je ze hry; Zdroj foto: Reuters

I v osmifinále může hrát Stephensová s českou soupeřkou. O postup už bojuje Barbora Krejčíková, která na centrkurtu získala v utkání s pátou nasazenou Elinou Svitolinovou z Ukrajiny první set 6:3.

Úvodní set utkání Muchové se Stephensovou rozhodla ztráta podání české tenistky ve čtvrté hře. Přesněji hrající finalistka turnaje z roku 2018 vedla na úvod druhého setu 2:0, ale Muchová začala hrát aktivněji, otočila na 3:2 a držela naději na obrat.

Zdálo se, že Stephensová fyzicky odpadá, ale dokázala držet míče ve výměnách, hrála přeliftované údery a Muchová střídala skvělé míče s lehkými chybami. Ztrátu servisu na 3:4 vzápětí smazala, ale po čtyřech nepřesnostech přišla o podání na 5:6 a Američanka zápas už nepustila.

Pro letošní semifinalistku Australian Open Muchovou byla účast v třetím kole vylepšeným maximem na Roland Garros. Mezi Melbourne a Paříží hrála kvůli zranění jen dva turnaje.