Neuspělo ani Rusko, podceňované Kanadě podlehlo v prodloužení

Hokejisté Kanady porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa v Rize favorizované Rusko 2:1 v prodloužení. Utkání historicky nejúspěšnějších zemí na šampionátech rozhodl v 63. minutě útočník Andrew Mangiapane. Kanada se v semifinále utká s USA.

Kanaďané na turnaji prohráli první tři zápasy v základní skupině, nakonec ale postoupili ze čtvrtého místa a v play off vyřadili nejlepší tým druhé skupiny. Sborná dnes na turnaji prohrála teprve podruhé.

Mistrovství světa v hokeji v Rize – čtvrtfinále:

Rusko – Kanada 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Timkin (Orlov, Kameněv) – 46. Henrique (Brown, Comtois), 63. Mangiapane (Stecher). Rozhodčí: Björk, Nord (oba Švéd.) – Hynek, Ondráček (oba ČR). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1.

Rusko: Bobrovskij – Zadorov, Něstěrov, Provorov, Gavrikov, Orlov, Zub – Grigorenko, Voronkov, Slepyšev – Burdasov, Karnauchov, Tolčinskij – Tarasenko, Morozov, Barabanov – Švec-Rogovoj, Kameněv, Timkin. Trenér: Valerij Bragin.

Kanada: Kuemper – Stecher, Power, Walker, Ferraro, Bernard-Docker, Beaudin, Schneider – Brown, Henrique, Mangiapane – Bunting, Vilardi, Comtois – Paul, Danforth, Pirri – Foudy, Anderson-Dolan, Hagel – Perfetti. Trenér: Gerard Gallant.