Montreal začal 2. kolo play off výhrou, ve Winnipegu opět čaroval Price

Hokejisté Montrealu vyhráli na ledě Winnipegu 5:3 a v sérii druhého kola play off NHL se ujali vedení 1:0 na zápasy. Vítězný gól Canadiens vstřelil Brendan Gallagher, první hvězdou zápasu byl stejně jako ve dvou předchozích zápasech Montrealu zvolen brankář Carey Price.

Hráči Jets v pátém zápase letošních vyřazovacích bojů poprvé narazili. Po čtyřech výhrách v sérii s Edmontonem nestačili v prvním utkání na Montreal, kterému podlehli 3:5. Habs si přenesli formu ze závěru série s Torontem a vyhráli počtvrté za sebou. Základ k vítězství položili již v první třetině, kterou ovládli 3:1.

Ráz zápasu určilo prvních šest minut, ve kterých se hráči Montrealu vstřelili dvě branky. Skóre ve 4. minutě otevřel Jesperi Kotkaniemi a na rozdíl dvou branek zvýšil po necelých dvou minutách Eric Staal. Winnipeg v dalším průběhu dotahoval, náskok Canadiens ale odolával celý zápas.

V 50. minutě snížil Derek Forbort na 2:3, naděje Jets na zvrat ale trvala pouhé dvě minuty, po kterých vrátil Montrealu dvougólové vedení Gallagher. Na další snížení Kylea Connora zareagoval trefou do prázdné branky Jake Evans a uzavřel na konečných 5:3.

You May Also Like