Vondroušová hrála i proti fanouškům, přesto získala první výhru na centrkurtu

Vondroušová hrála i proti fanouškům, přesto získala první výhru na centrkurtu; Zdroj foto: Reuters

Vondroušová soupeřku hrající na divokou kartu převyšovala. Tanová si na úvod udržela podání a pak česká levačka získala devět gamů v řadě.

Dvacátá nasazená hrála solidně od základní čáry, dobře se pohybovala a zvítězila za hodinu a dvě minuty hry.

„Jsem šťastná, že jsem vyhrála, a mám radost z první výhry na centrkurtu,“ lebedila si Vondroušová v rozhovoru s bývalou tenistkou Marion Bartoliovou. „Nebylo to tak snadné, je domácí a hrála jsem i proti fanouškům. Ale jsem ráda, že jsou diváci zpět v hledišti,“ doplnila.

Ve třetím kole je Vondroušová při svém pátém startu v Paříži teprve podruhé. Poprvé se jí to povedlo při zmíněné cestě do finále před dvěma lety.

Příští soupeřkou sokolovské rodačky Vondroušové bude buď další domácí tenistka Caroline Garciaová, nebo Slovinka Polona Hercogová.

Ve druhém kole bojuje Kateřina Siniaková a s devětadvacátou nasazenou Veronikou Kuděrmětovové z Ruska zatím hraje 1:1 po setech 7:6 a 5:7.

Tenisový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 34,36 milionu eur):

Ženy:

Dvouhra – 2. kolo: Vondroušová (20-ČR) – Tanová (Fr.) 6:1, 6:3, Vesninová (Rus.) – Kvitová (11-ČR) bez boje, Ósakaová (2-Jap.) – Bogdanová (Rum.) bez boje, Kasatkinová (Rus.) – Bencicová (10-Švýc.) 6:2, 6:2, Zidanšeková (Slovin.) – Brengleová (USA) 6:4, 6:1.

Čtyřhra – 1. kolo: Peschkeová, Heisenová (ČR/Něm.) – Carterová, Sharmaová (USA/Austr.) 6:3, 3:6, 7:5.

You May Also Like