Siniaková zázračně otočila téměř prohraný zápas, Vondroušová si poradila i s fanoušky

Siniaková zázračně otočila téměř prohraný zápas, Vondroušová si poradila i s fanoušky; Zdroj foto: Reuters

Vondroušová, finalistka antukového grandslamu z roku 2019, soupeřku hrající na divokou kartu převyšovala. Tanová si na úvod udržela podání a pak česká levačka získala devět gamů v řadě.

Dvacátá nasazená hrála na centrkutu Philippa Chatriera solidně od základní čáry, dobře se pohybovala a zvítězila za hodinu a dvě minuty hry.

„Jsem šťastná, že jsem vyhrála, a mám radost z první výhry na centrkurtu,“ lebedila si Vondroušová v rozhovoru s bývalou tenistkou Marion Bartoliovou. „Nebylo to tak snadné, je domácí a hrála jsem i proti fanouškům. Ale jsem ráda, že jsou diváci zpět v hledišti,“ doplnila.

Ve třetím kole je Vondroušová při svém pátém startu v Paříži teprve podruhé. Poprvé se jí to povedlo při zmíněné cestě do finále před dvěma lety.

Příští soupeřkou sokolovské rodačky Vondroušové bude buď další domácí tenistka Caroline Garciaová, nebo Slovinka Polona Hercogová.

Tenisový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 34,36 milionu eur):

Ženy:

Dvouhra – 2. kolo: Vondroušová (20-ČR) – Tanová (Fr.) 6:1, 6:3, Siniaková (ČR) – Kuděrmětovová (29-Rus.) 7:6 (9:7), 5:7, 7:5, Vesninová (Rus.) – Kvitová (11-ČR) bez boje, Cirsteaová (Rum.) – Trevisanová (It.) 6:4, 3:6, 6:4, Ósakaová (2-Jap.) – Bogdanová (Rum.) bez boje, Kasatkinová (Rus.) – Bencicová (10-Švýc.) 6:2, 6:2, Zidanšeková (Slovin.) – Brengleová (USA) 6:4, 6:1.

Čtyřhra – 1. kolo: Peschkeová, Heisenová (ČR/Něm.) – Carterová, Sharmaová (USA/Austr.) 6:3, 3:6, 7:5.

Muži:

Dvouhra – 2. kolo: A. Zverev (6-Něm.) – Safiullin (Rus.) 7:6 (7:4), 6:3, 7:6 (7:1).

You May Also Like