Sedmička kalí úspěch Slováků. USA jsou pro nás schůdnější, věří před čtvrtfinále

Slováci po dlouhých osmi letech prošli do čtvrtfinále mistrovství světa v hokeji, a byť jim vysoká prohra 3:7 s českými rivaly trochu zakalila radost, proti Spojeným státům si do čtvrtečního duelu o všechno věří. Finové jsou totiž jejich historickou nemesis.

Pokud by Slováci uhráli v derby bývalých federálních partnerů s Čechy alespoň bod, skončili by ve skupině třetí a ve čtvrtfinále vyzvali Finsko. Po porážce 3:7 obsadili čtvrtou pozici a půjdou proti vítězi skupiny B, proti Američanům.

Zámořského soupeře zdolali na domácím MS před dvěma lety, uspěli proti němu i v letech 2016, 2013 nebo 2012. Zato Finové jsou pro Slováky na světovém šampionátu nepřekonatelnou překážkou již od roku 2004. Na Skandinávce nestačilo Slovensko už desetkrát v řadě.

„>“Já to ani nedovedu pořádně zhodnotit. Jestli chceme postoupit, musíme porazit každého soupeře,“ prohlásil bezelstně sedmnáctiletý bek Šimon Nemec, jenž prožívá v Rize první seniorský šampionát.

„>“Neplnili jsme pokyny od trenéra a dělali jsme spoustu věcí, které dělat nemůžeme,“ klopil hlavu Nemec. Byť on sám byl poté, co v předchozích zápasech nehrál, se svým výkonem spokojen a cítil se na ledě dobře.

„>Před turnajem se nečekalo, že by Slováci zrovna s nejmladším týmem ve své historii na MS (průměr 24,75 roku) zlomili osmileté čekání na postup ze skupiny. Povedlo se, jistotu měli už před duelem s Čechy.

„>“Češi byli těžký soupeř,“ přitakal Sukeľ, který v extralize dva roky oblékal dres pražské Sparty a v příští sezoně bude hrát za Litvínov. „Vlétli na nás a my jsme špatně bruslili. Určitě byli lepší než my, často jsme v našem pásmu moc vymýšleli,“ popisoval pětadvacetiletý forvard.

„>Slováci ve skupině jako jediní porazili Rusy, zato od Švýcarů a Čechů schytali celkem patnáct gólů, a proto nakonec postoupili se záporným skóre 17:22.

„>Ve čtvrtek se Slováci střetnou s nejlepší obranou turnaje. Výběr kouče Jacka Capuana inkasoval v sedmi zápasech pouze osm branek.

You May Also Like