Další jistý čtvrtfinalista, Američané přehráli tým Německa

Hokejisté Spojených států amerických porazili v utkání skupiny B mistrovství světa v Rize 2:0 Německo. Vítězný gól dal 64 sekund před koncem druhé části v početní výhodě Jason Robertson, pojistku přidal v závěru Colin Blackwell, čisté konto vychytal Cal Petersen. Američané díky lepšímu skóre přeskočili dosud vedoucí Finy a mají jistotu čtvrtfinále. Němcům zůstala přes porážku postupová naděje.

Německý výběr měl v úvodním dějství střeleckou převahu (11:6), ale na skóre se to nijak neprojevilo, neboť Petersen i jeho protějšek Brückmann byli bezchybní. Blackwell při dorážce v sedmé minutě zblízka těsně minul. Stejně dopadl před přestávkou Thompson, na druhé straně Petersen vychytal Pföderla.

Ve druhé části byla hra ještě o něco opatrnější a zámořský celek vyslal na německou branku pouhé tři přesné pokusy. Němci jich nastřádali šest. Do vedení je mohl poslat po polovině utkání Reichel, Petersena ale neprostřelil. V končící 39. minutě se naopak dostal v přesilovce k dorážce Robertson a nezaváhal.

Němci stupňovali svůj tlak v touze po důležitém bodovém zisku, ale Wagner neuspěl, Pföderl zblízka velmi těsně minul. Thompson mohl ze sóla přidat pojistku, Brückmann byl proti. V závěru sáhli Němci ke hře bez gólmana, během níž napálil tyčku Kahun. Definitivně pak rozhodl do prázdné branky Blackwell. Němci tak prohráli v lotyšské metropoli těsný zápas bez bodového zisku potřetí za sebou.

 

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina B (Arena Riga):

USA – Německo 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 39. Robertson (Donato, Garland), 60. Blackwell (Robinson). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Frandsen – Kroyer (oba Dán.), Yletyinen (Švéd.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Bez diváků.

USA: Petersen – Wolanin, M. Roy, Z. Jones, Tennyson, Ch. Wideman, Mackey, Hellickson – Abdelkader, Blackwell, Labanc – Robertson, T. Moore, Garland – Donato, Drury, T. Thompson – Robinson, Rooney, Chmelevski – B. Boyle. Trenér: Jack Capuano.

Německo: Brückmann – Seider, M. Müller, Holzer, J. Müller, Nowak, Wagner, Gawanke, Bittner – Rieder, Krämmer, Kühnhackl – Noebels, Pföderl, L. Reichel – Eisenschmid, Kahun, Plachta – Peterka, Loibl, Kastner. Trenér: Toni Söderholm.

You May Also Like