Slavia veze senzační výsledek, Holeš v nastavení vyrovnal. Euforie, líčil pak střelec

Fotbalisté Slavie Praha remizovali v úvodním utkání čtvrtfinále Evropské ligy na hřišti Arsenalu 1:1.

Domácí poslal v Londýně v 86. minutě do vedení střídající Nicolas Pépé, ale ve třetí minutě nastavení vyrovnal po rohovém kopu Tomáš Holeš, číhající na zadní tyči.

„Vyrovnání v devadesáté minutě na Arsenalu? Velká euforie a hlavně dobrá naděje do odvety,“ rozplýval se autor trefy v rozhovoru pro Českou televizi. „Gól na Arsenalu si asi budu pamatovat do konce života. Ještě že to gólman nechytil,“ dodal Holeš, jenž v utkání musel netradičně zaskočit na postu stopera.

Odvetu bude hostit český mistr v Edenu za týden. Postupující se v semifinále utká s lepším z dvojice Dinamo Záhřeb – Villarreal.

Slávisté neprohráli ani třetí venkovní zápas ve vyřazovací fázi Evropské ligy, v předchozích kolech vyřadili jiné ostrovní týmy Leicester a Glasgow Rangers.

Červenobílí hrají v pohárech čtvrtfinále popáté v historii a podruhé za poslední tři roky. Předloni mezi nejlepšími osmi týmy Evropské ligy po porážkách 0:1 doma a 3:4 venku vypadli s jiným londýnským klubem Chelsea. Ze čtvrtfinále Pražané postoupili jen v roce 1996, kdy si semifinálovou účastí v Poháru UEFA vytvořili dosavadní maximum na evropské scéně.

Úvodní utkání čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy:

Arsenal FC – Slavia Praha 1:1 (0:0)

Branky: 86. Pépé – 90.+3 Holeš. Rozhodčí: Ekberg – Culum, Hallberg (všichni Švéd.) – Munuera (video, Šp.). ŽK: Zima (Slavia). Bez diváků.

Arsenal: Leno – Bellerín, Holding, Gabriel, Cédric Soares – Partey (77. Alnaní), Xhaka – Saka (77. Pépé), Smith Rowe (88. Ceballos), Willian (73. Martinelli) – Lacazette (78. Aubameyang). Trenér: Arteta.

Slavia: Kolář – Bah, Holeš, Zima, Bořil – Hromada (46. Ševčík) – Oscar (69. Lingr), Stanciu (84. Masopust), Provod, Olayinka (85. Traoré) – Sima (69. Kuchta). Trenér: Trpišovský.

Dinamo Záhřeb – Villarreal 0:1 (0:1)

Branka: 44. Moreno z pen.

Ajax Amsterdam – AS Řím 1:2 (1:0)

Branky: 39. Klaassen – 57. Pellegrini, 87. Ibaňez.

Granada – Manchester United 0:2 (0:1)

Branky: 31. Rashford, 90. Fernandes z pen.