Zacha dal vítězný gól New Jersey, Pastrňák už porážku Bostonu jen zmírnil

Hokejový útočník Pavel Zacha vstřelil v NHL vítězný gól New Jersey při výhře 3:2 v Bostonu. Za poražené skóroval David Pastrňák, který dal výsledku konečnou podobu trefou v předposlední minutě.

Havířovský rodák nastupoval v jednom útoku s Davidem Krejčím, který kvůli zranění odstoupil z utkání ve druhé třetině.

New Jersey nasměroval k výhře Kyle Palmieri, který dal na začátku prostřední části první dvě branky zápasu. V přesilové hře snížil Jake DeBrusk, jenž nastupoval v elitním útoku místo Pastrňáka.

Trenér Bostonu Bruce Cassidy si od změny sliboval, že trochu pozvedne druhý útok – DeBrusk ani Krejčí v předchozích zápasech ani jednou neskórovali. Pastrňák od hattricku na začátku února také vyšel čtyřikrát gólově naprázdno.

Na snížení Bostonu reagoval ve 36. minutě Zacha při hře čtyři na čtyři. Český centr se otočkou zbavil v útočném pásmu soupeře, vyměnil si puk s Andreasem Johnssonem a střelou z levého kruhu zakončil hezkou akci. Bodoval tím ve čtvrtém utkání v řadě (2+2).

Pastrňák už jen zápas zdramatizoval při powerplay nahozením na branku od pravého mantinelu u modré čáry a jeden z obránců puk přizvedl.

Vítek Vaněček pustil podruhé za sebou jen jeden gól a pomohl Washingtonu 22 zákroky porazit Buffalo 3:1. Vaněček chytal ve dvanáctém zápase za sebou, ale už minule říkal, že se fyzicky cítí velmi dobře. Washington s ním v zádech vstřelil v každé třetině jeden gól a vedl 3:0.

O čisté konto připravil českého gólmana v 52. minutě Victor Oloffson, který se v přesilové hře trefil z levého kruhu pod břevno. V dresu vítězů Jakub Vrána nebodoval, ale za bezgólového stavu rozezvonil horní tyč.

Výsledky NHL:

Boston – New Jersey 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Branky: 33. DeBrusk, 59. Pastrňák – 22. a 31. Palmieri, 36. Zacha. Střely na branku: 27:26. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Blackwood, 3. Zacha (všichni New Jersey).

Philadelphia – NY Rangers 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branky: 1. Aube-Kubel, 59. Farabee – 24. Blackwell, 49. B. Smith, rozhodující sam. nájezd Panarin. Střely na branku: 22:33. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (NY Rangers), 2. Farabee, 3. Aube-Kubel (oba Philadelphia).

Pittsburgh – NY Islanders 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky. 5. Crosby, 39. Blügers, 50. Zucker, 57. Rust – 56. B. Nelson. Střely na branku: 37:32: Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Zucker, 2. Jarry, 3. Matheson (všichni Pittsburgh).

Columbus – Nashville 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 20. Atkinson, 25. Domi, 58. Robinson. Střely na branku: 22:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Merzlikins, 2. Atkinson, 3. Domi (všichni Columbus).

Toronto – Ottawa 7:3 (3:1, 3:1, 1:1)

Branky: 11. a 20. Matthews, 17. J. Thorton, 22. Michejev, 24. Marner, 31. W. Nylander, 57. Tavares – 18. Stützle, 28. C. Brown, 52. Batherson. Střely na branku: 31:37. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner, 3. J. Thornton (všichni Toronto).

Washington – Buffalo 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 18. Bäckström, 27. T. Wilson, 48. Sheary – 51. Olofsson. Střely na branku: 21:23. Vaněček odchytal za Washington celý zápas, inkasoval jeden gól z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 95,65 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. T. Wilson, 2. Bäckström, 3. Vaněček (všichni Washington).

St. Louis – San Jose 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)

Branky: 7. Hoffman, 60. B. Schenn, 64. Perron – 29. Gregor, 35. Leonard. Střely na branku: 45:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Hoffman, 3. Binnington (všichni St. Louis).

Arizona – Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 – 0:0)

Branky: 21. Garland, 26. Kessel – 5. D. Brown, 12. Carter, rozhodující sam. nájezd Vilardi. Střely na branku: 22:29. Diváci: 2281. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi, 2. D. Brown, 3. Carter (všichni Los Angeles).

Anaheim – Minnesota 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky: 32. Steel – 8. Hartman, 9. Fiala, 57. M. Foligno. Střely na branku: 17:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hartman, 2. Eriksson Ek (oba Minnesota), 3. Steel (Anaheim).