Už jen dva zápasy od trofeje. Krejčíková a Siniaková jsou v Melbourne v semifinále

Už jen dva zápasy od trofeje. Krejčíková a Siniaková jsou v Melbourne v semifinále

Ve druhé sadě se českým hráčkám nepovedla koncovka. Krejčíková se Siniakovou vedly už 5:3, jenže soupeřky odvrátily tři mečboly a vynutily si třetí set. V tom ale Fichmanová i Olmosová ztratily podání a na šestý pokus už česká dvojice téměř dvouapůlhodinový zápas ukončila.

Fichmanová s Olmosovou předtím dokázaly v úvodním kole melbournského grandslamu vyřadit páté nasazené tchajwanské sestry Čchan Jüng-žan a Čchan Chao-čching, pak jim podlehly i Kristýna Plíšková s Lucií Hradeckou.

Krejčíková a Siniaková spolu už v minulosti zvítězily v Paříži i ve Wimbledonu, v Melbourne je jejich nejlepším výsledkem právě postup do semifinále. V tom se utkají s Darijou Jurakovou a Ninou Stojanovičovou a budou znovu favoritkami, neboť chorvatsko-srbský pár nepatří mezi nasazené.

V ženské dvouhře zdolala Japonka Naomi Ósakaová ve čtvrtfinále Sie Šu-wej z Tchaj-wanu 6:2, 6:2. Na grandslamových turnajích vyhrála dvanáctý zápas za sebou a celkově už devatenáctý. V semifinále narazí na vítězku utkání mezi Simonou Halepovou a Serenou Williamsovou.

Třetí nasazená Ósakaová má tři grandslamové tituly, v Melbourne vyhrála předloni. Dvakrát uspěla na US Open. V osmifinále Australian Open se ale její vítězná šňůra málem přetrhla, Garbiňe Muguruzaová proti ní v neděli měla dva mečboly.

Pětatřicetiletá světová deblová jednička Sie Šu-wej hrála grandslamové čtvrtfinále poprvé a neměla v něm moc šancí. „S ní je to ale pokaždé bitva, nikdy nevíte, odkud přiletí vítězný úder. I při takovémhle výsledku to byl boj,“ řekla Ósakaová.

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 80 milionů australských dolarů):

Ženy:

Dvouhra – čtvrtfinále: Ósakaová (3-Jap.) – Sie Šu-wej (Tchaj-wan) 6:2, 6:2.

Čtyřhra – čtvrtfinále: Krejčíková, Siniaková (3-ČR) – Fichmanová, Olmosová (Kan./Mex.) 7:5, 5:7, 6:2.

You May Also Like