Českou bitvu ovládla Muchová. Plíšková rozmlátila raketu, pak jí nestačilo vedení 5:0

Českou bitvu ovládla Muchová. Plíšková rozmlátila raketu, pak jí nestačilo vedení 5:0

Papírovou favoritkou byla Plíšková, která si v Melbourne zahrála v roce 2019 semifinále. Dopustila se však 40 nevynucených chyb včetně deseti dvojchyb. Ve druhé sadě nevyužila ani dva setboly.

„Jsem trochu smutná. Jsme velmi dobré kamarádky. Ale je to sport, takže jsem určitě šťastná, že jsem to zvládla. Myslím, že jsme obě byly trochu nervózní,“ řekla Muchová.

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Olomouce a 27. hráčka žebříčku ve třetím vzájemném zápase uspěla podruhé a postupem do osmifinále si vylepšila na grandslamu v Melbourne své maximum. I ona kupila chyby, měla jich 32, ale závěry obou setů zvládla lépe. V tom prvním jí Plíšková darovala za stavu 5:5 dvojchybou brejk a Muchová sadu dopodávala.

V útrobách stadionu Plíšková vzteky rozmlátila raketu, takže do druhého setu vstoupila trestným fiftýnem. Pak ale kralovala až do stavu 5:0, načež prohrála sedm gamů v řadě. Druhý mečbol Muchová proměnila obranným bekhendem. Její příští soupeřkou bude buď Švýcarka Belinda Bencicová, nebo Elise Mertensová z Belgie.

Ode dneška už turnaj probíhá bez diváků kvůli výskytu nových případů koronaviru ve státě Victoria. „Je to velký rozdíl. Včera ráno jsem byla ráda, že si konečně zahraju na větším kurtu a budou tam fanoušci. Ale bohužel tu teď pět dnů nesmí, snad se pak zase vrátí,“ dodala Muchová.

Strýcová se Sie Šu-wej finále v Melbourne neobhájí

Loňské finalistky Barbora Strýcová s tchajwanskou spoluhráčkou Sie Šu-wej dohrály na Australian Open překvapivě již ve druhém kole. Nasazené jedničky deblové soutěže nestačily na chorvatsko-srbský tenisový pár Darija Juraková, Nina Stojanovičová, kterému podlehly 6:7, 6:3 a 5:7.

Strýcová se Sie Šu-wej v roce 2019 ovládly Wimbledon, celkem společně na okruhu WTA slavily devět trofejí. Letošní grandslam v Melbourne se však čtyřiatřicetileté české tenistce nevydařil, ve dvouhře vypadla v prvním kole. Představí se ještě ve smíšené čtyřhře, v níž s Chorvatem Nikolou Mektičem rovněž tvoří nejvýše nasazenou dvojici.

Podobně jako Strýcová dnes skončila v deblu Markéta Vondroušová, kterou v neděli čeká osmifinále dvouhry, a to právě proti deblové světové jedničce Sie Šu-wej. Dnes Vondroušová neuspěla po boku Bělorusky Věry Lapkové. Favorizovaným Nicole Melicharové a Demi Schuursové podlehly 2:6, 4:6.

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 80 milionů australských dolarů):

Muži:

Dvouhra – 3. kolo:

Ruud (24-Nor.) – Albot (Mold.) 6:1, 5:7, 6:4, 6:4, McDonald (USA) – Harris (JAR) 7:6 (9:7), 6:1, 6:4.

Ženy:

Dvouhra – 3. kolo:

Muchová (25-ČR) – Karolína Plíšková (6-ČR) 7:5, 7:5, Svitolinová (5-Ukr.) – Putincevová (26-Kaz.) 6:4, 6:0, Bradyová (22-USA) – Juvanová (Slovin.) 6:1, 6:3, Vekičová (28-Chorv.) – Kanepiová (Est.) 5:7, 7:6 (7:2), 6:4, Pegulaová (USA) – Mladenovicová (Fr.) 6:2, 6:1.

Čtyřhra – 2. kolo:

Juraková, Stojanovičová (Chorv./Srb.) – Strýcová, Sie Šu-wej (1-ČR/Tchaj-wan) 7:6 (7:5), 3:6, 7:5, Melicharová, Schuursová (4-USA/Niz.) – Vondroušová, Lapková (ČR/Běl.) 6:2, 6:4.

You May Also Like