Prokop byl v dakarské etapě šestý, řada motocyklistů spadla

Prokop byl v dakarské etapě šestý, řada motocyklistů spadla

Účastníky soutěže v úterý čekala druhá letošní smyčka se startem a cílem v Naúmu ležícím na břehu Rudého moře. Z 583 km bylo plných 342 měřených.

Pro etapové vítězství si dojel argentinský jezdec Kevin Benavides. V čele i nadále zůstává Chilan José Ignacio Cornejo. Martin Michek sice při havárii poškodil stroj a měl potíže problémy, přesto se posunul na 13. místo průběžného pořadí. V etapě jezdec týmu Orion-Moto Racing Group skončil osmnáctý.

Nehoda na 155. kilometru ukončila rallye pro dvojnásobného dakarského vítěze a druhého muže průběžného pořadí Tobyho Price z Austrálie. Tovární jezdec KTM si poranil levou ruku a rameno a musel být letecky převezen do nemocnice v Tabuku na vyšetření.

Porucha motoru znamenala konec pro Rosse Branche z Botswany, který byl po osmi etapách průběžně třináctý. Soutěž předčasně skončila také pro Benavidesova bratra Luciana. Argentinec, který byl v průběžném hodnocení etapy třetí, spadl na 242. kilometru rychlostního testu. Poranil si rameno a vrtulník jej dopravil do nemocnice v Tabuku.

Aktualizujeme…

You May Also Like