Prokop ztratil 86 minut, v 6. etapě Dakaru z Čechů zazářili jen piloti kamionů

Poslední etapu před dnem volna vyhrál  v jedné stopě Joan Barreda ze Španělska, Michek zaostal za továrním jezdcem Hondy o 9:28 minuty. Novým lídrem průběžného pořadí se stal v pátek sedmý Australan Toby Price na KTM, který vedl už po první etapě.

Zkušený David Pabiška, který v celkovém pořadí klesl na 38. pozici, se už těší na volno. „Etapa byla velice náročná a přiznám se, že tentokrát necítím ruce. Jel jsem na svém limitu. Jsem rád, že jsem v bivaku, protože den volna se mi bude hodit, abych se dal dohromady, prohlédl pořádně motorku a v rámci možností nabrat i nové síly,“ uvedl jezdec Jantar Teamu.

O celkové vedení přišel Kevin Benavides, který byl ještě o 25 vteřin pomalejší než nejrychlejší český motocyklista. Jednatřicetiletý Argentinec pokračuje v soutěži od čtvrtka se zlomeným nosem. Price, dvojnásobný dakarský vítěz a třetí muž loňského konečného pořadí, má nyní na druhého Benavidese náskok dvě a čtvrt minuty.

Čtyřkolkář Martin Kubiena se po osmém místě v páteční etapě dál drží na průběžné sedmé příčce. Na lídra Nicolase Cavigliassa z Argentiny nabral přes 3:40 h.

V pátek bylo na cestě z Burajy do Háilu  původně na programu 448 měřených kilometrů. Kvůli problémům s navigací v předchozím dějství byla ale rychlostní zkouška zkrácena o sto kilometrů a ranní start posunutý o 90 minut.

V sobotu čeká účastníky Dakaru volný den a po něm první část maratonské etapy.