Prokop znovu proháněl favority, v etapě byl pátý. Zvládl i místa, kde se nedá projít

Prokop znovu proháněl favority, v etapě byl pátý. Zvládl i místa, kde se nedá projít

„Máme za sebou šest hodin tvrdé práce. Od začátku to bylo strašně těžké na navigaci. Byla tam místa ve skalách, které snad ani nejdou projít. Motorky tam nemohly vyjet a my jsme tam museli zůstat stát. Nějak jsme se ale museli vyškrábat nahoru,“ prohlásil Prokop.

Podle jeho slov byla dnes navigace náročná po celou etapu. „S Vikym jsme ale vše našli. Odvedl dnes super práci,“ ocenil spolujezdce Viktora Chytku. „Když už jsme nemohli, tak nás čekalo 120 kilometrů měkkých dun. Děs běs,“ dodal.

Podle jezdce týmu Benzina Orlen bylo důležité správně zvolit tempo. „Ráno jsem přemýšlel, jaké tempo zvolit, protože jsem věděl, že to bude extrémně těžké. Zvolil jsem takové, které jsem věděl, že udržím celou dobu. S nikým jsem nezávodil, když někdo přijel, nechal jsem ho jet a vyplatilo se,“ pochvaloval si Prokop. „Terranova i Al Kasimí před cílem už nemohli. Chalid nakonec 200 metrů před cílem utrhl kolo. Bylo to extrémně náročné,“ ulevil si.

V posunu vpřed Prokopovi pomohly i velké problémy Francouze Mathiea Serradoriho nebo nehoda Henka Lategana z JAR. Výrazně dnes ztratil i devítinásobný světový šampion v rallye Sébastien Loeb z Francie.

Mezi motocyklisty nově vede Kevin Benavídes. Dosavadní lídr Xavier de Soultrait z Francie na něj ztratil téměř osm minut a klesl na druhé místo. Na továrního jezdce Hondy má manko 2:31 minuty.

Argentinec Benavídes zajel nejlépe i celou etapu, český jezdec Michek v barvách Orion-Motor Racing Group za ním zaostal o 27 minut. Do první třicítky denního hodnocení se vešli ještě Michkův týmový kolega Milan Engel a Roman Krejčí.

V celkovém pořadí Michek zůstává dál sedmnáctý, Engel si polepšil o tři příčky na 26. pozici.

Ve čtvrtek na účastníky dálkové soutěže čekalo 662 km z Rijádu do Burajda, z nichž bylo 456 měřených. Pořadatelé si pro účastníky 43. ročníku připravili nejtěžší úsek první poloviny rallye. Trať vedla v náročných dunových polích i po kamenitých cestách.

You May Also Like