Charouzův tým se dočkal dvojitých stupňů vítězů, Delétraz předjížděl ostošest


Poprvé v letošní sezoně mohl český tým Charouz Racing System slavit pódiová umístění v obou podnicích závodního víkendu formule 2. V Mugellu se o to postaral Louis Delétraz, který se tak vrátil do boje o titul šampiona.

23letý Švýcar skončil třetí v sobotním hlavním závodě, na což navázal druhou  příčkou v nedělním sprintu.

Přitom kvalifikace Delétrazovi vůbec nevyšla, skončil v až dvanáctý. Nutno však podotknout, že vinou na tom nese Estonec Jüri Vips, který svého rivala v rychlém kole zbrzdil.

Skvělý výkon na trati i v boxech

Rodák z Ženevy možná i kvůli tomu vyrazil do boje v bodově lépe honorovaném sobotním závodě zdravě nabuzený. Také díky nejrychlejšímu kolu a nejkratší zastávce v boxech poskočil o devět pozic kupředu. „Zvolili jsme dobrou strategii včetně restartu za safety car. V pořádku byla i práce s pneumatikami, povedlo se je šetřit,“ liboval si jezdec.

V neděli, kdy si první osmička v cíli hlavního závodu prohodila na startu pořadí, Delétraz dobře odstartoval a kroužil na třetím místě. Pak ještě předjel jednoho ze soupeřů a znovu se mohl postavit na stupně vítězů. „Byl to dobrý víkend, dvě pódia jsou super výsledek a také hodně bodů. Gratulace určitě patří celému týmu za skvělou práci,“ uvedl závodník.

Pilot české stáje má pořád šanci šampionát vyhrát. Vedoucí Mick Schumacher má sice o 39 bodů více, ale letos bude ve třech závodních víkendech k mání ještě plných 126 bodů. „O titulu nepřemýšlím, chci získat co nejvíce bodů, což je pro mě podstatné. Samozřejmě chci být v konečném pořadí,“ mírní Delétraz očekávání.

„Louis jasně ukázal, že patří k nejlepším pilotům v letošní sezoně. Počínal si velmi zkušeně, prakticky neudělal chybu. V sobotu mu velmi pomohla zvolená strategie i to, že na rozdíl od některých soupeřů dobře hospodařil s pneumatikami,“ pochválil svého jezdce majitel týmu Antoních Charouz.

Smůlu měl Pedro Piquet, který v Mugellu na body nedosáhl. „Pedro si vybírá nováčkovskou daň. Má rychlost i tempo, je dravý, ale ještě se stále učí. S tím jsme ale počítali,“ uvedl boss týmu.

Formule 3 završila sezonu

Podobně jako syn trojnásobného mistra světa F1 Nelsona Piqueta dopadli na italské trati oba piloti Charouz Racing System ve formuli 3. Zakončili tak smolnou sezonu, v níž tým se sídlem v Žebráku vybojoval pouhých pět bodů.

Český talent Roman Staněk byl letos na nule, podobně jako David Schumacher. Syn Ralfa Schumachera dokonce na poslední dva podniky vyměnil stáj a hájil barvy britského Carlinu. Ovšem ani s ním body nezískal.

Oscar Piastri slaví titul šampiona formule 3 v sezoně 2020 | Foto: Media F3

Největším problémem všech jezdců Charouz Racing System v F3 byly kvalifikace. Nedokázali si v nich zajistit výhodnou výchozí pozici pro sobotní hlavní závod, což pak poznamenalo celý víkend.

„Nemohu říct, že bych byl spokojen. Vždycky chcete vyhrávat, být nejlepší. Nám se to nepodařilo. Je ale pravda, že jsme měli v týmu pouze nováčky a nemohli jsme od nich čekat zázraky,“ uvedl Charouz.

Šampionem formule 3 se po dramatickém souboji do posledního kola závěrečného závodu stal Oscar Piastri z Austrálie, jenž Francouze Théa Pourchaira porazil o pouhé tři body. Navíc jen o bod méně měl třetí Logan Sargeant z USA.Zdroj příspěvku

You May Also Like