Liga národů živě: Česko vs Skotsko


Liga národů •

2. kolo •

20:45

Skotsko

Steve Clarke vyšle do duelu tuto sestavu. Kapitánem je levý obránce Liverpoolu Andrew Robertson, v sestavě je ale i bez něj spousta hráčů se zkušenostmi z Premier League, například záložník Manchesteru United Scott McTominay. 

Všichni novopečení reprezentanti měli negativní výsledky testu na koronavirus, tudíž jim nic nebrání dnes nastoupit. Zmatení rychlá změna vyvolala i v kádru soupeře. Skotský kouč Steve Clarke musel narychlo poznávat nové hráče, informace si složitě dohledává na internetu. Jako favorité se ale ostrované necítí. „Očekáváme, že i tak nastoupí kvalitní hráči, protože v české lize jich je spousta. Nic nepodceňujeme. Je to jiný tým, ale úroveň bude vysoká,“ řekl Clarke na on-line tiskové konferenci s českými novináři. „Očekáváme těžký zápas proti hráčům, na které bude menší tlak. Kvalitních českých hráčů je spousta, takže se jako favorité necítíme. Nastupujeme do zápasu, jako kdyby se nic nedělo,“ doplnil.

Pět startů si připsal Stanislav Tecl ze Slavie a nejvíc zkušeností s národním týmem má pochopitelně Roman Hubník. Ten bude plnit roli kapitána, jelikož je nejstarším členem týmu a naskočil v reprezentačním dresu k 29 utkáním. Svou reprezentační kariéru ukončil v roce 2016, nyní ale po nabídce pomoct na jeden duel neváhal. Navíc, když se hraje v jeho domácké Olomouci, kam se před sezonou vrátil z Plzně. A na Skoty má dobrou vzpomínku. Před 10 lety Hubník proti stejnému soupeři jedinou brankou zařídil domácí výhru v evropské kvalifikaci a teď by to rád na Hané zopakoval.

A právě tato sestava dnes vběhne do utkání se Skotskem. Je v ní 9 úplných nováčků. V bráně dostává přednost olomoucký Mandous, obranu bude řídit zkušený kapitán Roman Hubník, zálohu obstará trio Jánoš, Havlík a Budínský a Tecla na hrotu budou doplňovat Malínský a Pešek. V sestavě tak najdeme 3 hráče Slavie, stejný počet dodala Olomouc, přispěli také Jablonec, Baník, Liberec, Mladá Boleslav nebo Slovácko. Rozestavení českého týmu by mělo být 4-2-3-1, případně 4-3-3. 

Nakonec se po utkání se Slovenskem rozhodlo, že celý sraz národního týmu bude zrušen a stejně to dopadne s pondělím duelem proti Skotsku. Hrozba z kontumace ale přinutila reprezentaci k nouzovému řešení. A tak byli k duelu s Olomoucí povoláni úplně noví hráči, kompletní nová třiadvacítka hráčů. Ti jsou převážně z Ostravy, Olomouce, Liberce, Mladé Boleslavi nebo jde o hráče Slavie, kteří do užšího reprezentačního výběru nepatří. A nový bude také muž na lavičce, zbrusu nový tým povede bývalý kouč Sparty David Holoubek, který momentálně trénuje reprezentační osmnáctku. K dispozici bude mít jen dva hráče, kteří mají na kontě start v národním týmu. Zbytek si odbude velkou premiéru.  

Český národní tým čeká druhý duel Ligy národů. A nebude to jen tak ledajaký duel. Před reprezentačním srazem se zdálo, že prestižnější bude duel na Slovensku. Ten čeští fotbalisté zvládli na jedničku a po velmi dobrém výkonu vyhráli 3:1. Jenže celou přestávku určenou pro mezistátní zápasy provází jiné peripetie, které odsunuly výsledky až na druhou kolej. A to trable s onemocněním Covid-19, které trápí nejen běžné smrtelníky, ale také i fotbalový svět. A nevyhnulo se to ani českému týmu. Nákaza se prokázala nejprve u jednoho člena realizačního týmu, následně musely do karantény hvězdy Schick a Souček a poté chtěla své hráče stáhnout Slavia.

Dobrý večer, vítejte u online přenosu z utkání fotbalové Ligy národů mezi Českou republikou a Skotskem. Duel startuje ve 20:45. 

Právě se děje

před 1 hodinou

Posuzování opakovaných přestupků proti majetku, veřejnému pořádku a občanskému soužití jako trestný čin vláda zamítla

Posuzování opakovaných přestupků proti majetku, veřejnému pořádku a občanskému soužití jako trestný čin, jak to navrhl předseda opoziční KDU-ČSL Marian Jurečka, vláda na pondělním zasedání odmítla. Podle podkladů pro schůzi je novela v rozporu s trendem dekriminalizace málo závažných činů, širšího využívání alternativních trestů a snižování počtu lidí odsouzených do vězení.

„Přijetím předloženého návrhu zákona by naopak došlo k rozšíření kriminalizace méně závažných jednání, v jejímž důsledku bude možné očekávat nárůst počtu osob ve věznicích,“ stálo v předběžném stanovisku vlády. Legislativci kabinetu poukázali také na to, že trestní řízení je ve srovnání s přestupkovým řízením dražší, složitější a delší.


Zdroj:

ČTK


Další zprávyZdroj příspěvku

You May Also Like